zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Technická analýza binárních opcí

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Binární opce nabízí potenciál k výdělku jak pro nováčky, tak pro zkušené tradery. I když metody jejich obchodování nejsou tak komplexní, jako u jiných finančních nástrojů, tak používání technické analýzy může při jejich obchodování výrazně pomoci.

Technická analýza je definovaná jako studie minulé ceny a informací o objemu obchodování k předpovídání pohybu ceny. Tento typ analýzy je používán po mnoho let. Počátky sahají do Japonska, kdy ji v 18. století začali používat obchodníci s rýží. Studiem pohybu cen byli často schopni předpovídat budoucí ceny, aniž znali objem poptávky a nabídky.

Od japonských obchodníků pochází i používání svíček v technické analýze. Tato metoda analýzy ceny dává obchodníkům sadu symbolů, které jsou umístěny do cenového grafu, aby pomohly interpretovat cenové vzorce. To pomáhá předpovídat ceny budoucí daného aktiva.

Jak funguje technická analýza

Technická analýza pomáhá využívat cenových vzorců minulých cen k vytvoření vizuálních signálů pro budoucí vývoj. Je to jedna z nepopulárnějších metod a její popularita také napomáhá k tomu, že je to jeden z nejspolehlivějších způsobů jak obchodovat. Techničtí obchodníci sledují grafy, jestli se na nich formují vzorce, které jsou tvořeny na základě poptávky a nabídky. Když se nějaký vzorec zformuje, obchodník ví, že s určitou pravděpodobností se bude chovat stejně, jako tomu bylo v minulosti. Jak se trhy se pohybují v cyklech, tak se opakují o cenové vzorce. Spolehlivost technické analýzy je založena na analýze úspěšnosti minulých výskytů vzorců.

Druhým typem analyzování obchodů je fundamentální analýza, která nebere v úvahu cenu aktiva, ale spíše hodnotí celkovou ekonomickou situaci daného aktiva.

Závěr

Technická analýza je využívána k obchodování mnoha typů finančních nástrojů. Výjimkou není ani obchodování binárních opcí. Ti, kdo úspěšně využívají technické analýzy, většinou nějakým způsobem používají i fundamentální analýzu.

Pokud chcete obchodovat podle vzorců technické analýzy, je dobré si pořídit ještě software na zobrazování historických grafů a službu, která vám bude do něj posílat data.

Nejpoužívanějším softwarem je MetaTrader spolu s grafy od Markets.com. Po registraci dostanete login a demo účet na 14 dní, který se dá prodlužovat.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář