zavřít menu
Registrovat

Roboti na binární opce – scam na tradery nebo jistota zisku

Čtvrtek 20. 10. 2016|Autor: Dominik Sedláček

Automatické obchodování binárních opcí pomocí robotů vypadá jako skvělý způsob, jak vydělat na binárních opcích. Nevyžaduje to totiž po obchodnících prakticky žádné znalosti, a přesto jim dovoluje uzavírat obchody na základě pokročilé strategie a reálných analýz. Fungují ovšem tito roboti?


Obchodování binárních opcí pomocí robotů je velmi specifický typ obchodu, který začal být v posledních letech nesmírně populární. Díky binárním robotům tradeři mohou začít obchodovat prakticky okamžitě po založení účtu, a to na celkem vysoké úrovni.

Tito roboti ovšem mají si své mouchy. Ne vždy totiž musíte narazit na automatický systém s kvalitním algoritmem a někdy můžete dokonce naletět podvodníkům. Roboti na binární opce jsou totiž málokdy licencováni ČNB.

Co jsou roboti na binární opce

V zásadě existují dva typy binárních robotů a rozdělují se podle toho, jak generují signály k binárním opcím. Signály přitom myslíme doporučení k jednotlivým obchodům na dané podkladové aktivum.

První typ robotů dělá obchody na základě tržních specialistů. Fungují tedy na základě odhadů finančních expertů, kteří se v závislosti na vlastních strategiích a zkušenostech pokouší predikovat vývoj binárních opcí. Druhý typ robotů je již naprosto automatizovaný. Pracuje s přednastavenými algoritmy, které automaticky vyhledávají výhodné obchody a sami je uzavírají. Lidský faktor je zde úplně potlačen.

Oba typy robotů mají své výhody a nevýhody. Automaticky robot eliminuje možnost lidské chyby, ale naproti tomu zkušenost experta je rozhodně nezanedbatelný faktor. Pak je zde také samozřejmě otázka správného nastavení algoritmu. Zde je totiž třeba říci, že zatím nebyl definován vzorec, který by byl schopen předvídat situaci na trhu finančních derivátů, binárních opcí nevyjímaje.

Jsou binární roboti podvod?

Někteří roboti jsou rozhodně, bez jakýkoliv pochybností podvod na začínající obchodníky. V tom nejhorším případě si do počítače můžete stáhnout infikovaný program, který bude, kromě iniciování náhodných obchodů, zasílat osobní informace. V tom lepším případě, budete uskutečňovat obchody na základně nesprávného nebo zcela náhodného algoritmu, což nevyhnutelně povede ke ztrátě všech vložených prostředků. Nezapomeňte na to, že k tomu, aby vaše obchodování binárních opcí bylo ziskové, musíte mít strategii, která vám v dlouhém období zaručí alespoň 55% úspěšnost.

Abychom ovšem nekřivdili všem výrobcům a provozovatelům binárních robotů, je zde třeba říci, že na trhu jistě najdete kvalitně naprogramovaný software, který vám zdarma bude generovat zajímavé obchody. Opět zde nicméně platí, že i ten nejlepší robot vám nemůže garantovat v dlouhém období zisky.

Jak obchodovat s binárním robotem

Obchodování s robotem je v podstatě velmi a podobné jak obchodování u běžných binárních brokerů. Pomocí online registrace si založíte účet u vybraného brokera s robotem a vložíte vklad. Roboti se přitom liší. V některých případech si musíte software stáhnout, ale v dnešní době je již obvyklé obsluhovat robota online ve vašem prohlížeči.

Někteří brokeři s roboty nabízí také demo účet a různé peněžité bonusy ke vkladu. Právě demo účet by vám měl posloužit k ohodnocení strategie robota. Platí zde, že čím více obchodů s robotem uskutečníte, tím přesnější získáte představu, jak moc je algoritmus ziskový. 10 nebo 50 obchodů ještě nemusí být směrodatným vzorkem!

V programu se i poté jednoduše navolíte cílovou strategii. Na výběr jich budete mít zpravidla několik rozdělených podle volatility. Zvolíte si také typ podkladového aktiva, typ binární opce a objem obchodu. Robot pak za vás automaticky vkládá obchody, které jsou podle něj nejvýhodnější.

binary-robot-ukazka

Doporučení portálu optionone.cz

Obecný názor portálu optionone.cz je takový, že obchodovat s binárními roboty nemusí být ten nejlepší nápad. Samotná idea tak snadno a rychle vydělaných peněz totiž dala vzniknout řadě podvratných systémů, které obchodníkům spíše škodí.

Navíc, pokud skutečně chcete vydělávat na binárních opcích, je důležité rozumět finančním trhům a naučit se predikovat jejich vývoj. To se bohužel s roboty na binární opce nenaučíte.

Komentáře (0)

Napsat komentář