zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Reverzní strategie pro obchodování binárních opcí

Pátek 11. 11. 2016|Autor: Dominik Sedláček

S rostoucí popularitou obchodování binárních opcí stoupá také počet strategií. V dnešním článku si nastíníme jeden ze středně pokročilých systémů, který si můžete osvojit a vyzkoušet například na některém demo účtu.

Při obchodování binárních opcí je nesmírně důležité uskutečňovat pouze obchody, které máte podloženy, pokud možno, fungující strategií. Tradeři, kteří vkládají obchody na základě tušení nebo jen tak od oka, zaručeně skončí dříve nebo později na nule. Opravdu zkušení obchodníci si zpravidla několik strategií vyzkouší a jednu z nich osvojí, popřípadě si vytvoří vlastní.

V dnešním článku si představíme strategii, která je již otestována a nyní si ji můžete vyzkoušet i vy.

Využití reverzní strategie

Základem této strategie je tedy sledovat nenadále a prudké výkyvy v cenách podkladového aktiva. Obecně totiž platí přesvědčení, že hodnota aktiva má dlouhodobou tendenci držet na u stabilní hladiny. Dá se tak předpokládat, že se vrátí, po rapidním poklesu nebo růstu, na původní úroveň. Respektive, že po prudké změně bude následovat akce v opačném směru.

V zásadě můžeme rozlišit dvě situace, kdy budeme vstupovat do obchodu na základě reverzní strategie.

Je viditelný náhlý růst ceny podkladového aktiva

reversal-strategie-1

Na prvním grafu můžete vidět jasný nárůst ceny, který trval až do první poloviny měsíce srpna, kdy také dosáhl svého vrcholu a přechází do dlouhodobě klesajícího trendu, který je narušen výstřelky. Vrcholy těchto výstřelků jsou podle reverzní strategie vhodnými místy k vstupu do obchodu.

Je viditelný náhlý pokles ceny podkladového aktiva

reversal-stragie-2

Zde na obrázku můžete vidět hned příkladů, kde by se dala aplikovat reverzní strategie. Cena podkladového aktiva vykazuje dlouhodobě stoupající tendenci, která je protnuta náhlými poklesy. Ty se ovšem po dosažení svého minima opět vrací do stoupajícího trendu.

Tradičně se jedná o jednu z těch riskantnějších systémů na binární opce. Na druhou stranu se reverzní strategie považuje za jednu z mála vhodných na obchodování krátkodobých binárních opcí.

Závěrem

Jako vždy, obecně platí, že neexistuje žádný spolehlivý systém na predikci pohybu cen podkladových aktiv. Reverzní strategie rozhodně není žádnou výjimkou, nejprve ji tedy doporučujeme vyzkoušet na demo účtu.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář