zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Psychologické aspekty obchodování

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Obchodování binárních opcí vyžaduje strategii, která poskytuje obchodníkovi výhodu (edge) a během určitého časového období lze prokázat, že funguje lépe než náhodné vstupy do obchodů. Stejně důležitý je i psychologický přístup, s jakým se trader do obchodu pouští. I ti nejúspěšnější investoři říkají, že k úspěšnému obchodování je potřeba ovládnutí psychologických aspektů této činnosti. Ze začátku se může zdát, že je to jen o správném rozhodnutí, jestli obchod udělat nebo ne. Psychologie obchodování binárních opcí se skládá z více aspektů, které je potřeba vzít v úvahu.

Akceptování ztrátových obchodů

Mimo rozhodnutí jestli investovat do obchodní příležitosti při používání obchodní strategie, musí obchodník počítat s nejhorším scénářem, že utrpí ztrátu. Naštěstí pro obchodníky binárních opcí se pohyby cen v opačném směru nezvyšují možné ztráty, protože ty jsou dané již před uzavřením obchodu. To znamená, že by se obchodník neměl emocionálně upínat k obchodu. Pro nováčky může být sledování ceny, jak se před expirací pohybuje proti očekávanému směru, někdy dosti depresivní.

Klasickým scenáriem po expiraci opce mimo peníze, je neplánovaný gambl k dohnání ztráty. Ztráty k obchodování patří a obchodník by se neměl nechat psychicky rozhodit každým nepovedeným obchodem. Je třeba se nad to povznést, když víte, že je váš obchodní systém dlouhodobě profitabilní. Když toho dosáhnete, tak poroste i vaše procento profitabilních obchodů. I když se to lehčeji řekne, než dělá. Dlouhodobě ziskoví obchodníci rozumí tomu, že mít ztráty je součástí obchodování a jsou na ně připraveni.

Pokušení k využívání dalších nástrojů

Většina platforem pro obchodování binárních opcí nabízí další nástroje mimo tradiční formát obchodování. I když je mnoho z nich propagováno jako pomocné nástroje, některé z nich jsou navrženy tak, aby zneužívaly právě psychologické prvky obchodování binárních opcí. Příkladem může být možnost předčasného uzavření obchodu za část zisku nebo ztráty. Někdy to může to být užitečný nástroj, ale tato možnost pro obchodníky vytváří dilema v průběhu obchodu.

Možnost předčasného uzavření ještě přidává na nejistotě a strachu ze ztráty a zároveň podkopává obchodní strategii a profit-to-loss (P/L) ratio. Pokud by všechny obchody byly uzavírány předčasně, tak je velmi pravděpodobné, že by zisky byly menší než při normálním průběhu obchodů s několika ztrátami. Brokeři vědí, že nabídka předčasného uzavření k profitabilitě vyžaduje větší procento úspěšných obchodů. V dlouhodobém horizontu je tato možnost příznivější pro brokery než pro obchodníky opcí.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář