zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Průvodce binárními opcemi pro začátečníky

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Co jsou binární opce

Binární opce jsou na finančních trzích relativně novinkou. Díky jednoduchosti a rychlosti obchodů však rychle získávají na popularitě. Od jiných finančních nástrojů se liší tím, že nepřebíráte do vlastnictví žádné aktivum. Místo toho se pouze pokoušíte předpovídat, na kterou stranu se podkladové aktivum pohne v časovém horizontu od 60 sekund po několik týdnů.

Jak binární opce fungují?

Binární opce, jak název napovídá, se mohou pohybovat jen dvěma směry. Nahoru nebo dolů. Jsou typem obchodů, kde buď správně uhádnete směr a máte zisk nebo svoji sázku prohrajete. Je to velmi jednoduché. Zvolíte si například akcie Amazonu a budete předpovídat, jestli jejich cena poroste nebo klesne. Jakmile si vyberete směr, podíváte se u svého brokera, jakou výplatu na daný obchod nabízí. Zvolíte si částku, kterou chcete riskovat a čas za který se obchod uzavře. Poté kliknete na tlačítko, kterým tento obchod potvrdíte.

Jednou z nejlepších věcí na binárních opcích je, že dopředu víte, jaký budete mít zisk nebo ztrátu a za jak dlouhý časový okamžik toho dosáhnete. Všechny tyto informace máte před sebou, než se rozhodnete obchod uskutečnit.

obchodování měnového páru EU/USD

Na obrázku vidíte základní obchod binárních opcí. Graf zobrazuje hodnotu měnového páru a vaším úkolem je odhadnout, zda tato hodnota bude za určitý čas vyšší nebo nižší. Kliknutím na zelené pole Call uzavřete obchod s tím, že hodnota bude vyšší, pole Put zase dáte v případě, když si budete myslet, že hodnota měnového páru bude nižší. To je vše.

S čím se dá obchodovat?

S binárními opcemi můžete obchodovat všechny hlavní měnové páry, akcie a komodity. Z jedné platformy můžete obchodovat zároveň zlato, akcie Applu nebo Japonský Jen. Můžete obchodovat v mezinárodním měřítku. (Akcie obchodované na různých světových burzách u jednoho brokera.) Výhodou je, že vše můžete obchodovat z jednoho webu, bez toho aniž byste museli přepínat mezi platformami.

Jak dlouho trvají obchody?

U binárních opcí je důležité mít na paměti, že všechny obchody mají striktně daný čas platnosti. Některé mohou být i velmi krátké. Je to na vás, jak dlouhý časový interval si vyberete. Pokud nemáte moc času či trpělivosti, můžete si vybrat 60 sekundové nebo 5 minutové binární opce. Jestli vám nevadí čekat, tak u některých brokerů můžete uzavřít obchody i na několik týdnů.

Typy binárních opcí

Call/Put – nahoru či dolů

Existují tři hlavní typy binárních opcí, o kterých byste měli vědět. První je obchod Call/Put. Je to nejjednodušší typ, kde se pouze snažíte předpovědět, jestli cena aktiva bude výše nebo níže v době expirace. Většina obchodníků využívá pouze tohoto typu opcí.

One Touch – dotyk ceny

Dalším typem obchodu je tzv. one touch (jeden dotyk). Na začátku je stanovena cílová cena obchodu. Pokud se jí během stanovené doby cena dotkne nebo ji přesáhne, tak bude vaše investice profitabilní. Tato cena je stanovena brokerem, takže se můžete na obchod předem připravit.

Boundary – obchodování v pásmu

Třetí hlavní typ obchodu má název boundary nebo inside/outside. Od brokera dostanete cenové pásmo a vy si můžete vsadit na to, jestli cena skočí uvnitř nebo mimo něj.

Existuje ještě několik dalších, méně používaných typů obchodů. Některé z nich mohou mít i vysoké výplaty. Příkladem může být one touch opce s velmi vzdálenou cenou. Obchody s vysokou výplatou však sebou nesou i vyšší riziko ztráty.

Které binární opce jsou pro mě nejvhodnější?

Záleží na tom, jaké jsou vaše cíle a zkušenosti. Pokud jste obchodovali Forex, akcie či komodity a hledáte další způsob jak vylepšit své zisky, tak bude pro vás přechod na binární opce velmi snadný.  Můžete začít s podkladovými aktivy, se kterými již máte zkušenosti.

Je dobré si určit své cíle a podle nich si vytvořit plán, jak jich dosáhnout. Pokud chcete vydělávat 1 000 dolarů za měsíc, tak si vyberete druh opcí a timeframe, ve kterém budete obchodovat. Odpověď na naši otázku bude pro každého jiná, ale je důležité klást důraz na kvalitu obchodů a ne na kvantitu. Pět úspěšných obchodů za den vám přinese více, než deset obchodů, ze kterých je ziskových jen šest.

Většina obchodníků-začátečníků nicméně začíná obchodovat měnové páry, které zpravidla nabízí nejvyšší výplatní poměry. Vývoj hodnoty měn se dá také docela dobře odhadnout jen tím, že budete pravidelně sledovat mezinárodní denní.

Kde začít?

První si vyberete brokera, vložíte peníze přes kartu nebo některou z dalších nabízených možností. Neriskujte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit! Někteří brokeři po vložení peněz nabízejí na několik dní demo účet ke cvičnému obchodování. Je to možnost, jak se seznámit s platformou. Dostanete virtuální peníze, se kterými si můžete celý proces vyzkoušet. Této příležitosti je dobré využít na seznámení se se softwarem. Při ostrém obchodování se tak můžete vyvarovat začátečnických chyb.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář