zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Průvodce binárními opcemi pro začátečníky 3

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Jak se ze mě stane úspěšný obchodník?

Tuto otázku je těžké zodpovědět ze dvou důvodů. Prvním je, že je opravdu těžké být soustavně „dobrým“ obchodníkem. Když se podíváme na období jednoho měsíce, tak možná 50% lidí bude v zisku a 50% ve ztrátě. Z toho byste si mohli myslet, že padesát procent lidí jsou úspěšní obchodníci, ale to je daleko od pravdy.

Většina lidí na obchodování binárních opcí ztrácí peníze. Je to i díky tomu, že je rozdíl mezi částkou kterou riskujete a částkou kterou vyděláte. Když prohrajete, tak přijdete o 100 procent své sázky, ale když vyhrajete, tak většinou dostanete kolem 80 procent. Obchodování binárních opcí je padesát na padesát. To ale neznamená, že výhry a prohry jsou ve stejném poměru.

Dalším důvodem, proč je těžké být dobrým obchodníkem je, že každý si musí najít svůj styl a metodu obchodování, které mu vyhovují. To, co dělá jednoho člověka dobrým obchodníkem, nemusí vždy platit pro ostatní. To je zejména díky fenoménu, kterému se říká „tilt“.

Když se do hry přidají emoce, tak lidé dělají špatná a nelogická rozhodnutí. Při obchodování byste měli být od nich co nejvíce oproštěni. Když používáte špatné obchodní techniky, tak toho nebudete schopni dosáhnout. Nalezení dobré obchodní metody není něco, na co by existovala nějaká univerzální rada.

Lepším obchodníkem se můžete stát jediným způsobem – praktickým obchodováním. Čím více zkušeností budete mít, tím budete dělat lepší analýzy a lepší rozhodnutí. Bohužel tady neexistuje jednoduché řešení jak rychle zbohatnout. K tomu, abyste se stali profesionálním obchodníkem, potřebujete mít za sebou mnoho času stráveného obchodováním.

Demo trading

Demo obchodování je pro začátečníky nejlepším způsobem jak získat zkušenosti.  Naučíte se ovládat obchodní platformu během několika obchodů, které vás nic nebudou stát. Je to dobrý způsob, jak se vyvarovat počátečním chybám. Nováčci v tradingu si vyzkouší, jak rychlé a nečekané mohou trhy být. Většina brokerů poskytuje demo obchodování na několik dnů poté, co si na účet vložíte peníze.

Vytváření obchodní strategie

Demo trading je důležitý, ale má několik nevýhod. V demo účtu dostanete play money, které lákají k chaotickému vstupování do obchodů. Sice se nejedná o reálné peníze, ale stále potřebujete mít obchodní plán.

Začněte s obchodováním zanedbatelných částek. Když dostanete $10 000 ve virtuálních penězích, tak obchody s $10 nebudou mít velký dopad na váš bankroll. Snažte se přiblížit reálnému obchodování, zatímco budete vychytávat mouchy. I kdybyste měli 100 ztrátových obchodů v řadě, tak přijdete jen o 10 procent obchodního kapitálu. To může znít jako dost, ale s 80 procenty z každého úspěšného obchodu to můžete docela lehce obrátit.

Na co si dát pozor

Čím kratší timeframe si vyberete, tím více se budete muset spoléhat na technickou analýzu. Je to dáno tím, že v 60 sekundách se aktiva hýbou spíše na základě chování ceny (price action) než na základě dlouhodobých trendů. Ceny neustále oscilují nahoru a dolů, což je nejvíce patrné právě u krátkých timeframů.

Celkový trend je častěji odhadován pomocí metod fundamentální analýzy, ale když se podíváte na cenový graf, tak i v rostoucím grafu se cena pohybovala nahoru i dolů. To je přirozené a je to něco, pomocí čeho můžete vydělávat peníze i na zdánlivě nepředvídatelných 60sekundových binárních opcích.

Pokud se budete držet celkového trendu, tak máte mnohem lepší odds, než když se budete náhodně snažit předvídat pohyb. Ceny nejsou racionální vždy, ale většinou ano. Proto je trading tak profitabilní. Mnoho lidí si nevšimne jemných náznaků, které ukazují, kam se cena pohne. Když ale budete dávat dobrý pozor, tak si jich začnete všímat a budete vydělávat peníze.

Užitečné nástroje

Pokud chcete začít na binárních opcích vydělávat peníze, tak budete potřebovat několik nástrojů. Nejdůležitějším je cenový graf. Měli byste se podívat na několik timeframů, abyste měli co nejvíce informací. Dobrou představu co dané aktivum dělá, vám poskytnou dva grafy s menším a větším timeframem. Když například obchodujete desetiminutové opce, tak se podíváte na pětiminutový graf a na třicetiminutový graf.

Je dobré mít zobrazené i Volume (Objemy obchodů). To se běžně v cenových grafech zobrazuje, ale někdy je to potřeba nastavit.

Dále je potřeba mít jednoduchý přístup k relevantním zdrojům zpráv. To se úzce váže s Volume, protože ceny se hýbou rychleji, když obchoduje méně lidí. Takže když je nízké volume a vyjde nějaká důležitá zpráva, řekněme, že Evropská Centrální Banka zvýší úroky u půjček, tak se vám bude jednodušeji obchodovat pár EUR/USD, protože se ceny budou pravděpodobně pohybovat směrem, který předpokládáte. Když je objem obchodů vysoký, tak jsou trhy většinou při vydání nové zprávy stabilnější. Nízké volume zvyšuje volatilitu trhu, protože je v něm méně obchodníků, kteří pomáhají bojovat proti náhlému pohybu.

Několik tipů k zapamatování

Aktiva se nepohybují ve vakuu. Když se hýbe jeden trh, tak často ovlivňuje pohyby ostatních trhů. Příkladem je cena zlata a Amerického Dolaru. Tyto dvě aktiva mají na sebe protichůdný vliv. Tento efekt se nazývá market pull. Když jde dolar nahoru, tak jde cena zlata dolů a opačně. Dolar je nevíce obchodovanou měnou a zlato je nejsilnějším zajištěním, které se proti němu používá.

Hledání takových souvislostí může být náročné a je k tomu potřeba spousta dat, ale pak to může být dobrý nástroj k rychlému předpovídání ceny.

Dalšími ukazateli mohou být body supportu a resistence. Jsou to imaginární hranice v cenovém grafu, které mělo aktivum v minulosti potíže překonat. Tyto mohou být velmi užitečné při obchodování šedesátisekundových opcí, protože obchodníci nechtějí přes tyto body obchodovat, protože se bojí, že se na nich pohyb ceny obrátí.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář