zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Používání trendových čar ke vstupu do obchodu binárních opcí

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Trendové čáry patří mezi jedny ze základních technických indikátorů. Jsou používány při všech typech obchodování, včetně binárních opcí. Trendové čáry se zakreslují spojením Lows v rostoucím trendu nebo Highs v trendu klesajícím.

K určení trendu je potřeba spojit nejméně tři body. Jakmile je určený trend, který vypadá, že bude pokračovat, tak na základě převládajícího tržního sentimentu a jiných analýz může být trendová čára využita ke vstupu do trhu.

Obchodování ve směru trendu

Ke vstupu do býčího trhu je třeba počkat, než cena aktiva klesne a přiblíží se k trendové čáře. Jakmile se přiblíží a bude ukazovat náznaky růstu, tak je vhodná doba vstoupit do obchodu.

Obchodování proti trendu

Pokud je trendová čára prolomena, tak je vytvořen nový trend. Protnutí této čáry cenovou úsečkou může být signálem ke vstoupení do obchodu.

Tyto čáry se používají i k výstupům z trhu, protože fungují jako místa supportu a resistence, od kterých se cena odráží. Jen samotné použití trendové čáry může být dost limitující, takže je dobré přidat ještě nějaký indikátor. Chcete vědět, jak se trh chová a zároveň eliminovat co nejvíce šumu.

Trendové čáry a další indikátory

Používání trendových čar jako samostatné strategie nemusí vždy produkovat dobré výsledky. Když se ale spáruje s dalšími indikátory jako klouzavé průměry, tak by se měla jejich úspěšnost zvýšit. Dalším potencionálním slabým bodem by mohla být trendová čára za použití pouze dvou bodů. To může vést k nesprávné identifikaci trendu a poskytovat špatné vstupní a výstupní signály.

Trendové čáry jsou vhodným indikátorem pro začínající obchodníky, protože jsou jednoduché na používání a pracují s price action na různých timeframech.

Aplikování trendových čar jako základní strategie je dobrý nápad, ale mějte na paměti, že poskytuje jen strohé informace. Je dobré je mít potvrzené alespoň jedním dodatečným indikátorem. Například MACD a Stochastics mohou pomoci se vstupy a výstupy do obchodu.

Nezapomeňte i na fundamentální analýzu, protože ekonomické data a finanční reporty ovlivňují trh. Pravidelně se dívejte na ekonomický kalendář a dávejte si pozor na vstupy těsně kolem ekonomických událostí.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář