zavřít menu
Registrovat

Pokročilejší strategie pro obchodování měnového páru EUR/USD

Středa 20. 7. 2016|Autor: admin

Pro obchodování binárních opcí je dobré začít s podkladovým aktivem, se kterým jste alespoň trochu obeznámeni. Měnový pár EUR/USD patří k hlavním párům, tzv. „majors“, by mohl být ideální. Jedním z důvodů proč tento pár obchodovat je, že patří mezi nejobchodovanější a má dobrou likviditu. Obchodování ve velkých objemech zaručuje zajímavé pohyby. V tomto článku si ukážeme možnou strategii na jeho obchodování.

Pokročilejší strategie pro obchodování měnového páru EUR/USD

Obchodní strategie pro EUR/USD

Tento pár nabízejí všichni brokeři a obchoduje se téměř nepřetržitě. To umožňuje mít dělat časté obchody bez nutnosti zbytečně riskovat. Tato strategie může být využita při obchodování klasických binárních opcí, Range opcí nebo Touch opcí.

Grafy a technické indikátory

K implementaci této strategie jsou potřeba třicetiminutové grafy, indikátor MACD a Parabolic SAR. Většina brokerů tyto pokročilejší možnosti nenabízí, tak bude potřeba si stáhnout Metatrader 4 od nějakého spolehlivého Forexového brokera. K používání této platformy nebudete muset dělat žádný vklad.

Indikátor MACD

Tento indikátor byl vytvořen v 70. letech Gerardem Appelem. Používá se k detekování rangí, momenta, trvání a síly trendu.

Indikátor Parabolic SAR

SAR je zkratka pro „stop and reversal“. Tento indikátor byl vyvinut J.W. Wilderem k určení ideálních vstupů a výstupů do obchodů. Když se cena dostane pod tento indikátor, tak byste měli prodávat. Pokud se cena pohne nad indikátor, tak je to signál k nákupu.

Kombinaci těchto indikátorů budeme používat k určení stavu trhu pro měnový pár EUR/USD.

Býčí signály

K určení býčího trhu musíme zkontrolovat jestli:

 

byci-sar2

SAR parabola

Medvědí signály

Medvědí trh určíme tak, že:

 

medved-sar2

Jakmile určíte stav trhu, tak budete obchodovat podle toho, jestli je trh býčí nebo medvědí.

Obchodování s Touch/No Touch opcemi v býčím trhu

Ačkoli můžete obchodovat klasické binární opce, tak pro tuto strategii doporučujeme používat Touch/No Touch opce. Jsou jednodušší na obchodování, protože vás zajímá jen, jestli se cena aktiva dotkne strike ceny, kterou jste vybrali.

Touch  opce

Ujistěte se, že první identifikujete místo resistence než určíte strike cenu. Jakmile jej určíte, tak zadejte strike cenu pod tuto oblast, abyste měli větší šanci, že se jej cena dotkne.

No Touch opce

V ten samý čas můžete také koupit No Touch opci. U No Touch opce první vyhledáte support level a stanovíte strike cenu mnohem níže než je support, abyste se ujistili, že se jí cena nedotkne.

Obchodování na medvědím trhu

V medvědím trhu budete dělat přesný opak toho, co v býčím trhu.

Komentáře (0)

Napsat komentář