zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Obchodování pomocí svíček

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Obchodování pomocí svíčkových formací na cenových grafech je dalším z možných způsobů jak obchodovat binární opce. Pokud již máte nějaké zkušenosti s technickou analýzou, tak jste se již se svíčkovými grafy setkali. Některé svíčkové formace mohou napovídat, jak se budou hýbat ceny v budoucnosti.

Interpretace grafů

Svíčkové grafy jsou cenné zejména pro určování obratu trendů a vstupů či výstupů z obchodů. Svíčky se skládají se čtyř údajů: High, Low, Open a Close.

graf-svicka

  • High je nejvyšší bod úsečky.
  • Open je otevírací cena.
  • Close je zavírací cena.
  • Low je nejnižší cena, za kterou se za daný časový úsek obchodovalo.

Tělo úsečky tvoří část mezi Open a Close.

Pokud je Close výše než Open, tak se jedná o býčí svíčku a na grafu se její tělo obyčejně zobrazuje bíle nebo zeleně.

Pokud je zavírací cena (Close) níže než otevírací (Open), tak se jedná o medvědí svíčku, jejíž tělo se obyčejně zobrazuje černě nebo červeně.

Velikost těla úsečky může dávat signály, kam se trh ubírá. Krátké tělo může značit zastavení trhu a konsolidaci. Krátké těla s dlouhými s dlouhými knoty značí vyšší volatilitu

Hanging Man a Hammer

Trading-Hammers2

Teď, když víme jak interpretovat svíčkové grafy, tak se podívejme, jakými způsoby se dají poznat změny směru. Nejběžnější jsou formace Hammer a Hanging Man.

Když jdou ceny dolů, tak obchodníci hledají formaci Hammer. Logika za tímto přístupem je taková, že ceny jsou již extrémně nízko a trhy se vrátí zpět. Tato formace značí potenciální bod zvratu a dobrou příležitost vstoupit do Call pozice.

Naopak když cena roste a objeví se Hanging Man, tak to může být příležitost ke vstupu do Put pozice. Logika za tím je taková, že cena je již extrémně vysoko (příliš drahá) a trh selhal v dosažení nového High. Tato formace značí potenciální bod zvratu a příležitost vstoupit do Call pozice.

Engulfing formace

Další formací značící potencionální obrat trhu jsou tzv. engulfing patterny. Engulfing znamená pohlcující a hned si ukážeme, jak to vypadá. Rozdělují se na býčí a medvědí.

Medvědí engulfing formace jsou často patrné, když jsou ceny ve stoupajícím trendu a nabízí se potenciál pro jeho otočení. Logika za tímto přístupem je taková, že předchozí býčí sentiment je „zastíněn“ medvědím momentem a ceny budou pravděpodobně pokračovat ve směru dolů. Když se tato formace objeví, tak je na základě těchto očekávání možné vstoupit do Put pozice.

Býčí engulfing formace fungují přesně opačně. Je klesající trend a naskytne se příležitost pro otočení vzhůru. Dá se interpretovat tak, že předchozí medvědí sentiment se vyčerpal a je přemožen býčím momentem. Ceny půjdou pravděpodobně vzhůru, tak je možné vstoupit do Call pozice.

byci-medvedi-engulfing2

Používání svíčkových formací ke spatření cenových zvratů

Z předchozích příkladů můžeme vidět, že svíčkové grafy mohou poskytovat jednoduchý způsob jak určit případné cenové zvraty. Obchodování proti trendu je však dosti ošidné. Tento přístup se dá například použít k obchodování proti trendu na krátkodobém grafu, když je trend na vyšším timeframu opačný. Z pohledu vyššího timeframu bychom tedy obchodovali proti krátkodobé korekci ve směru dlouhodobého trendu.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář