zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Obchodování binárních opcí na světových trzích

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Binární opce nabízejí aktiva z celého světa na jednom místě. Brokeři mají běžně v nabídce přes 100 aktiv a obchodníci mohou obchodovat z jakéhokoliv koutu světa, v jakýkoliv čas. Tato flexibilita vytvořila situaci, kde obchodníci rozšířili svou aktivitu mimo tradiční pracovní hodiny a mohou obchodovat ráno, odpoledne i večer.

Obchodování binárních opcí na světových trzích zahrnuje aktiva ze Severní Ameriky, Evropy a Asijsko-Pacifického regionu. Zajímavým prvkem na obchodování aktiv z těchto trhů je, že každá ze světových částí čelí rozdílným ekonomickým výzvám. Tyto ekonomické síly mají tzv. knock-on efekt na hodnotu binárních opcí dostupných na trzích v celém světě.

Pojďme se blíže podívat na jednotlivé regiony a jejich hlavní aktiva, které můžete obchodovat a jaké ekonomické síly ovlivňují jejich hodnotu.

Spojené Státy

USA jsou hlavní ekonomickou silou v Severní Americe i celosvětově. Stabilita americké ekonomiky má významný vliv na globální ekonomiku. Na amerických burzách se obchoduje celá řada akcií a komodit. Mezi největší akcie patří třeba Google a Apple, finanční firmy jako JP Morgan nebo oděvní firmy jako Nike. Největší akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a NASDAQ jsou indikátory americké ekonomiky a mohou poskytovat výhled, kam se bude americká ekonomika ubírat. Americká populace a její spotřeba zboží dělá u USA důležitý trh na export pro ostatní země světa.

V posledních šesti letech si trhy v USA prodělaly období poklesu a nestability. Zvyšovala se nezaměstnanost, málo se stavělo a snižovala se spotřeba. Od roku 2013 se situace zlepšuje a trhy obecně posilují.

Evropa

Evropská Unie je dalším z důležitých hráčů na globálním trhu. Mnoho firem v EU jsou stavebními kameny světové ekonomiky. Binární opce lze obchodovat například na automobilové firmy jako Daimler AG a BMW, telekomunikační firmy jako Telefónica a Vodafone, ropné společnosti jako BP a Eni. Akciové indexy jako německý DAX 30, francouzský CAC 40 a britský FTSE 100 poskytují přehled o stabilitě svých zemí a celé EU.

Státy EU obchodují mezi sebou, ale mají i úzké napojení na světové trhy. Toto jedinečné partnerství způsobuje, že hodnota aktiv je ovlivňována jak děním v dané zemi, tak celkovou stabilitou Evropské Unie. Ekonomickou stabilitu ovlivňují zadlužené státy jako Kypr, Řecko a Itálie. Tyto státy žádaly o pomoc od Evropské Centrální Banky, aby jim pomohla od bankrotu. Vyjádření ECB ovlivňují cenu aktiv v celé EU. Na její stabilitu existuje řada různých názorů, hlavně kvůli velkým dluhům jižních států.

Asijsko-Pacifický region

Po druhé světové válce začal rychlý růst tohoto regionu a stejně tak jeho schopnosti konkurovat vyspělejším trhům. Etabloval se jako nákladově efektivní producent kvalitního zboží. Tento region zahrnuje rozmanitou škálu zemí, od Austrálie, Číny, Indie až po Japonsko a nabízí řadu místních specifik.

Můžete obchodovat například akcie výrobních firem jako Bridgestone Corp. a Tata Steel, poskytovatele finančních služeb jako Commonwealth Bank a AZN Bank, nebo těžební firmu Rio Tinto. Mezi hlavní akciové indexy patří japonský Nikkei, korejský KOSPI a indický SENSX.

Na asijsko-pacifický region má vliv řada ekonomických sil. Asijské akcie jsou významně ovlivňovány stabilitou EU a USA, protože velká část poptávky po službách a produktech pochází právě z těchto regionů. Ekonomiku navíc ovlivňuje lokální politika jednotlivých zemí.

Jak budete obchodovat binární opce napříč světovými trhy, tak si uvědomíte, jak je vše propojené. Každý region má své unikátní ekonomické síly, a které ovlivňují i okolní trhy. Když si uděláte čas na jejich studium, tak přijdete na to, jak mezi sebou interagují a zlepšíte tak svoji dlouhodobou profitabilitu.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář