zavřít menu
Registrovat

Obchodní strategie překřížení CCI binárních opcí

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Tato strategie používá dva indikátory ke generování obchodních signálů v zajetém trendu. Porovnání senzitivního oscilátoru proti jednoduchému klouzavému průměru s delší periodou generuje čisté signály pro vstup do trhu ve směru trendu. Jeho hlavní výhodou je, že se vyruší zmatení při používání mnoha indikátorů, které mohou dávat protichůdné signály.

Jak tato strategie funguje

Základ tohoto obchodního systému je využití krátkodobých fluktuací v dlouhodobém trendu. Je navržen na krátké timeframy. Je vhodné používat binární opce s expirací v řádech minut. Generuje více signálů než jiné strategie a je vhodné pro obchodníky, kteří rádi dělají hodně obchodů.

Tento systém byl vytvořen „skalpery“ na akciích a měnách, kteří vyhledávali rychlé obchody v řádu minut a za jednu session jich udělali velké množství.

Co je potřeba

K obchodování této strategie na binárních opcích budete potřebovat software, který je schopen zobrazovat grafy a běžné indikátory.

Budeme hledat dlouhodobější trend, který je jednodušší identifikovat na 15 minutovém nebo hodinovém grafu.

Do grafu přidáme klouzavý průměr (MA), který určuje dlouhodobý trend na vyšším timeframu. Ideální je obchodovat na minutovém grafu, tak nastavíme hodnotu MA na hodnotu 60, aby se počítal za jednu hodinu.

Druhým indikátorem je Commodity Channel Index (CCI), který umístíme do samostatné části pod cenový graf a nastavíme na hodnotu 14. CCI je jeden z citlivějších indikátorů, a pomáhá měřit krátkodobé pohyby v porovnání s MA 60.

Kdy obchodovat

Budeme hledat případy, kdy se cena dotkne nebo překříží MA. To většinou znamená, že korekci dochází dech. CCI je použit k potvrzení, že korekce skončila. V podstatě mohou nastat dvě možnosti, kdy chcete obchodovat:

  1. Trh se dotkne MA, ale svíčka se dokreslí pod ním. V tomto případě počkáme na vykreslení další úsečky a zkontrolujeme CCI. Pokud je v rangi od 100 do -100 (místo mezi čárkovanými čárami) tak je to signál ke vstupu do obchodu.
  2. Když trh překříží MA, pak počkáme na překřížení zpět a vykreslení úsečky pod ním. Když bude CCI v rozmezí -100 až 100, tak je to signál k nákupu.

Pokud se ani jeden ze scénářů nenaplní, tak budeme čekat na platný signál.

Cílem tohoto systému je generování velkého množství signálů pro obchodníky, kteří chtějí často vstupovat do obchodu s malými částkami. Například v obrázku nahoře je 5 put signálů během několika hodin.

Komentáře (0)

Napsat komentář