zavřít menu
Registrovat

Kdy se vyplatí využít dřívější uzavření binární opce

Středa 26. 10. 2016|Autor: Dominik Sedláček

Jedna z nejnovějších funkcí, které nabízí brokeři binárních opcí je možnost uzavření obchodu ještě před vypršení expirační doby. Nejnovější trendy dokonce ukazují nárůst nových obchodníků u brokerů, kteří tento prvek nabízí. Pojďme se na to tedy podívat podrobně.

Co je tedy přesně znamená dřívější uzavření opce? Nehledejte pod tím nic složitého. Brokeři, kteří tuto možnost nabízí, vám dovolí odejít z obchodu před expirací opce. Typická může být situace, kdy uzavřete obchod, ale po nějakém čase je již jisté, nebo alespoň velmi pravděpodobné, přijdete o celý vklad. V ten moment je výhodnější odejít z obchodu dřív. Broker vám sice vrátí jen určitě procento z vkladu, ale alespoň o něj nepřijdete o celý.

Jak uzavřít opci dříve

V prvé řadě je nutné obchodovat u brokera, který tuto možnost nabízí. Ne všichni ji totiž umožňují! Za druhé musíte podchytit správný čas. Zpravidla totiž opci nelze uzavřít dříve po celou dobu její živostnosti, ale například pouze 3 minuty po uzavření obchodu do 5 minut před jeho expirací. Všechny tyto informace by vám měl broker poskytnout minimálně ve všeobecných obchodních podmínkách.

V těchto podmínkách se také dočtete, že ne na všechny opce se tako funkce vztahuje. Z logiky věci nelze například uzavřít před expirací 60 sekundové opce.

Dřívější uzavření opce se ziskem

Ve své podstata mohou nastat dvě situace, kdy uzavřete obchod před expirací. První z nich je, když se opce nachází v situaci In the money. Laicky řečeno je to takový případ, kdy je cena podkladového aktiva na ziskové pozici.  Pokud se cena nachází v části In the money a vy opci předčasně uzavřete, můžete získat zpět váš vklad a ještě část ze zisku, který byste normálně měli.

Proč někdy může být výhodné uzavřít obchod, pokud se mu daří? Takových situacích může být hned několik. Opce například začne vykazovat záporný trend a vy tušíte, že obchod nedopadne dobře. Nemusí jít ovšem jen o trendy.

U dlouhodobých obchodů můžete vývoj podkladového aktiva predikovat pomocí ekonomických ukazatelů a výzkumem trhu. Pokud například budete odhadovat, že porostou akcie společnosti, ale dvě hodiny na to se dostane do médií negativní zpráva o této firmě, je jasné, že cena akcií bude padat. Vy tedy máte možnost ukončit obchod ještě za ziskové situace.

Dřívější uzavření opce s minimalizací ztráty

Druhá situace je poměrně jasná a už jsme ji nicméně načrtli v úvodu článku. Cena podkladového aktiva je Out the money bez naděje návratu do kladných čísel. V takovém případě, pokud to broker dovoluje, můžete uzavřít obchod dříve a získat zpět alespoň část vkladu.

predcasne-ukonceni-opce

Zvláště pro začátečníky může být velmi těžké odhadnout, jestli bude ve výsledku obchod ziskový či nikoliv. Většina finančních expertů se tak shoduje, že je nástroj dřívějšího uzavření opce určen spíše pro pokročilé tradery.

Komentáře (0)

Napsat komentář