zavřít menu
Registrovat

Jakých trendů u binárních opci se můžeme dočkat v roce 2017

Středa 11. 1. 2017|Autor: admin

Rok 2016 byl doslova nabitý událostmi a novými směry. Průmysl s finančními deriváty rozhodně nebyl výjimkou. Řada událostí jako odchod Velké Británie z Evropské unie nebo zvolení Donalda Trumpa, měl přímý dopad na finanční trhy a potažmo také binární opce. Pojďme nyní nahlédnout do budoucnosti a podívat se na to, které trendy nejvíce ovlivní binární brokery.

Trendy pro binární opce

1.      Silnější pozice pro licencované brokery

Rok 2016 byl rokem, kdy rostla síla regulatorních úřadů, jako například CySEC. Společně s tím nabývá na důležitosti pro brokery fungovat na legálním trhu s platnou licencí. Tento trend podle očekávání v letošním roce ještě více poroste. Loňský rok jasně ukázal, že tradeři již nemají zájem o obchodování u nelicencovaných brokerů.

Právě zmiňovaný Kyperský úřad také vydal na konci loňského roku seznam s nelicencovanými kasina, které působí na evropském trhu.

Celou zprávu si můžete prohlédnout zde>>Černá listina brokerů

2.      Více prvků a inovací

S rostoucími technologiemi rostou také možnosti binárních brokerů, jaké mohou nabídnout svým obchodníkům služby. Vždyť už nyní například většina brokerů nabízí využití robota na binární opce popř. obchodování binárních opcí pomocí sociálních sítí. Stále se zdokonalují také ekonomické kalendáře a samotní brokeři také vydávají přesnější reporty. Dá se tedy očekávat, že obchodování binárních opcí bude stále jednodušší a zacílené na stále širší veřejnost.

3.      Obchodování v mobilu

Celkově vzato bude rok 2017 rokem internetu v mobilu. Stále více webových stránek se zaměřuje především na občany brouzdající na svých příručních zařízeních. Binarní brokeři rozhodně nestojí v pozadí a vydávají vlastní aplikace pro chytré telefony. Aplikace jsou samozřejmě zdarma a stáhnout si je můžete například přes Google Play.

4.      Spolupráce s celebritami a sportovci

Někteří binární brokeři v minulosti s oblibou spojovali svou značku se sportovním týmem nebo celebritou. Poslední z těchto případů je například spolupráce 24option se slavným MMA bojovníkem Conorem McGregorem.

Conor MrGregor 24option

Conor MrGregor 24option

Slavný Conor „Notorisous“ McGregor samozřejmě není jediná celebrita, kterou se binární brokeři zaštiťují. V minulosti bylo hodně oblíbená spolupráce s fotbalovými kluby. Na stránkách brokerů jste tak mohli vidět i jména jako Juventus, Liverpool, West Ham United nebo Arsenal. Do budoucna se nicméně očekává spolupráce spíše s jednotlivci, kteří mají pole působnosti mimo sport.

5.      Konec bonusů

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) ke konci roku oznámila, že nechce, aby brokeři binárních opcí vydávali populární bonusy ke vkladům. Toto rozhodnutí ESMA zdůvodnil tak, že podle něj bonusové peníze zbytečně vytváří mylný dojem o tom, že má obchodník více peněz. Ve skutečnosti jsou totiž bonusové prostředky zatíženy požadavky na proobchodování, což výrazně znehodnocuje jejich reálnou hodnotu.

Rozhodnutí ESMA je závazné a od nového roku mají oblastní regulátoři za úkol dohlédnout na licencované brokery v jejich jurisdikci a dohlédnout na to, aby peněžní bonusy ke vkladu přestali nabízet. Dá se tak očekávat, že od letošního roku se zásadně změní bonusová politika a místo peněžitých prémií se budou nabízet především vzdělávací materiály nebo jiné služby.

6.      Vstup na nové trhy

V Evropě a v Americe je obchodování s binárními opcemi celkem zaběhnutá věc. Ještě ovšem stále existují celé části světa, ve kterých se běžně s opcemi neobchoduje. Obchodování s binárními opcemi je sice v téměř všude legální, nicméně většina brokerů na spoustu trhů světě vyloženě necílí. Znamená to třeba, že pro daný region nemají licenci, nedá se obchodovat v lokální měně nebo broker nenabízí příliš mnoho jazykových mutací.

Každým rokem ovšem stále více brokerů takzvaně customizuje nabídku pro jednotlivé trhy. Letos se očekává vstup především do Asijských států.

Komentáře (0)

Napsat komentář