zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Jaké signály dávají čtvrtletní reporty pro obchodování binárních opcí

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Pokud chcete obchodovat binární opce na akcie, tak je potřeba vědět, že čtvrtletní reporty jsou jedny z nejdůležitější signálů k obchodování. Zveřejněné výsledky poskytují přehled tržním analytikům a obchodníkům o tom, jak si firma vede. Podívejme se na čtvrtletní reporty blíže, abyste věděli, jak vám můžou pomoci při zadávání obchodů.

Co je čtvrtletní report?

Jednoduše řečeno čtvrtletní reporty zobrazují zisky nebo ztráty společnosti, náklady a celkovou profitabilitu za dané čtvrtletí. Veřejně obchodovaná společnost je vydává každé tři měsíce, aby dala obchodní komunitě představu, jak dosahuje finančních cílů. Pomáhá také vyzdvihovat významné změny ve výhledech společnosti a dává investorům možnost porovnat výsledky s ostatními společnostmi v odvětví.

Jak čtvrtletní reporty ovlivňují trhy

Když přijde doba zveřejňování výsledků, tak jsou trhy plny očekávání. Tržní analytici tento čas milují, protože se mezi nimi rozvíří diskuze o tom, jak si společnosti vedou. Když se zveřejní výsledky, tak je o této události mnoho zpráv v médiích. Následující dny pak probíhá diskuze tržních analytiků o budoucnosti společnosti.

Tato diskuze má velký vliv na osud společnosti a také na krátkodobou i dlouhodobou ceny akcie.

V krátkodobém horizontu akcie typicky reagují na očekávání zveřejnění výsledků, samotné výsledky a na komentáře následující po zveřejnění. To celé probíhá během několika týdnů, takže akcie v tomto období zažívají velké pohyby.

Čtvrtletní výsledky mají i dlouhodobější dopad, který může trvat několik týdnů po jejich zveřejnění. Podle toho, jak si firma vedla, může trh spekulovat, jestli jsou dobré výsledky udržitelné i do budoucna. Pozitivní výsledky mohou krátkodobě poslat akcie nahoru, ale v delším horizontu může růst ustat z důvodu skeptické nálady trhu.

Z pohledu obchodování binárních opcí mohou čtvrtletní výsledky dávat signály k obchodování. Podívejme se na několik příkladů, jak mohou čtvrtletní výsledky ovlivnit cenu akcií.

Příklad 1 – Google

V polovině dubna 2013 ohlásil Google výsledky za první čtvrtletí, které překonaly očekávání analytiků. V den oznámení posílily akcie o 1,57% na hodnotu $777,48. Když někdo obchodoval hodinovou call opci na akcie Googlu, tak by měl úspěšný obchod.

Naštěstí pro Google byly výsledky v analytické komunitě přijaty velmi dobře a akcie pokračovala v růstu i v druhém čtvrtletí. Za druhé čtvrtletí měli pak analytici vysoká očekávání. Jak trh očekával zlepšení výsledků Google v druhé čtvrtletí, jeho akcie vystoupaly na rekordní high $923,00 v polovině června. Nicméně Google všechny překvapil, když oznámil nižší zisky, než bylo očekáváno poté, co měl problémy s mobilní platformou. To zapříčinilo dramatický propad akcie na hodnotu $882,27 ke konci června. V nadějném očekávání mohli obchodníci zadat týdenní call opci na akcie Googlu. V tomto případě by skončili mimo peníze.

Příklad 2 – Facebook

Od svého IPO v květnu 2012 měly akcie firmy Facebook co dělat, aby se dostaly na svou původní cenu $38 za akcii. Čelily mnoha skeptikům z komunity analytiků, tvrdících, že Facebook nemá žádnou rozumnou metody jak monetizovat své stránky. Od uvedení na trh nebyly čtvrtletní výsledky nijak výjimečné, což způsobovalo, že komentáře před vydáním reportů byly konzervativní.

Výsledky za druhé čtvrtletí 2013 všechny překvapily. V polovině července Facebook oznámil 30% nárůst příjmů z reklamy, což vysoce překonávalo očekávání analytiků. Po zveřejnění výsledků stouply akcie o 20%. Kdyby obchodník binárních opcí očekával pokles a koupil put opci na akci, tak by skončil mimo peníze. Od roku 2013 akcie Facebooku téměř nepřetržitě rostou a nyní přesahují hodnotu $80.

Hodnota akcií nezávisí jen na jednom faktoru. Je třeba brát ohled na celkový tržní sentiment k akcii, ekonomickou stabilitu a další firemní oznámení.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář