zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Jak správně používat indikátory

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Indikátory mohou být při obchodování finančních trhů velkými pomocníky. Můžete jich používat příliš mnoho nebo příliš málo a v těchto případech bude jejich hodnota minimální nebo nulová. Technických indikátorů existují stovky, ale mnoho z nich měří tu samou věc, jen jiným způsobem. Stovky existujících indikátorů měří v podstatě jen čtyři věci: momentum, trend, volatilitu a volume. Používání pěti či šesti indikátorů měřící stejnou věc je ztráta času a prostředků.

indikatory

Používání několika indikátorů je vždy dobrý nápad. Jen není dobré mít některé zbytečně. Pokud používáte několik indikátorů, které měří stejnou věc, jen abyste se ujistili, tak si to pravděpodobně příliš komplikujete. Tomu se říká paralýza analýzy. Informace vás zahltí do té míry, že neuděláte dobré rozhodnutí, nebo dokonce žádné. Proto se tomu vyhněte.

Když budete používat více indikátorů, tak se ujistěte, že měří jinou věc. Například měření trendu spolu s volatilitou může být výhodné. Trend vám pomůže určit směr trhu a volatilita vám naznačí, jestli je šance, že se směr nečekaně obrátí. Pokud budete tyto dva indikátory používat společně, tak každý z nich zvýší hodnotu toho druhého.

Typy indikátorů

Nejlepším příkladem použití indikátorů je kombinovat různé skupiny. Technické indikátory jsou jen jednou skupinou. Existují také fundamentální, sentimentální a novinkové indikátory, které mohou být dobrými pomocníky k dosahování zisku. Kombinování dvou nebo tří z nich můžete dosáhnout lepších výsledků, zvláště pokud jste experty na aktivum, které obchodujete. Například používání technických indikátorů a sledování zpráv vám může napovědět, kdy je akcie či měna v dobré pozici na velký pohyb, založený na důležité zprávě.

Jeden indikátor může dobře fungovat samotný, ale když jich budete používat dva nebo více, tak i zdánlivě malé věci mohou vést k velkým změnám. Když tyto informace budete správně využívat, tak váš bankroll pěkně poroste.

Nevýhodou může být, že budete muset zpracovat větší množství informací, které vás mohou mást nebo zahltit. Je potřeba být organizovaný a postupně se naučit jak pracovat s informacemi rychle a efektivně. Někteří obchodníci k tomu používají několik monitorů, což slouží k lepší organizaci plochy. Všechny informace vidí hned, bez nutnosti přepínání mezi okny.  Někomu to může vyhovovat, jinému ne. Pokud si to můžete dovolit a myslíte, že vám to pomůže, tak je to další možnost jak své obchodování vylepšit.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář