zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Jak se vypořádat se ztrátami

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Ačkoliv mnoho obchodníků na obchodování binárních opcí vydělává, tak každý obchod sebou nese riziko, že skončí ztrátou. Lepší než je zaznamenání ztráty do deníku, jsou i další možnosti, které mohou ztrátu peněz přeměnit do pozitivní zkušenosti.

Jak se počítají ztráty u binárních opcí

Ztráty a zisky jsou u binárních opcí snadněji spočitatelné než například u investic do akcií. Navíc jsou vám tato čísla známa před tím, než vstoupíte do obchodu. Například obchodník se rozhoduje, jestli cena zlata bude nad hodnotou $1500 v 14:30. Pokud se rozhodne, že ano, tak nakoupí binární opcí. Pokus si myslí, že ne, tak binární opci prodá.

Cena, za kterou obchodní kupuje nebo prodává binární opci, není skutečná cena zlata, ale cena leží v rozmezí 0 a 100. V tomto případě když cena zlata bude v 14:30 výše než $1500, tak může být vyčíslena 40.00/45.00. První číslo je Bid price – cena, za kterou může obchodní k prodávat a druhé číslo je Offer price – cena, za kterou může nakoupit.

Bid/Offer price se bude během dne měnit. V době expirace však vždy bude buď 100 nebo 0. 100 v případě, že cena zlata, jako podkladového aktiva je přes $1 500 a 0 v případě, že jeho cena je pod touto hodnotou.

Co dělat se ztrátou

Žádný obchodník není šťastný ze ztrátových obchodů. Pokud byla ztráta výsledkem zkoušení nové strategie, tak to může být signál, že ji bude potřeba pozměnit před dalším obchodem.

Jak ztráty minimalizovat

Při obchodování binárních opcí nejsou dostupné stop lossy jako u klasického obchodování. Ztráty lze ale omezit jinými způsoby. Prvním způsobem je obchodovat podle jasně dané a odzkoušené strategie a ne jen gamblovat na libovolných trzích.

U binárních opcí je výhoda, že dopředu víte, kolik můžete na obchodě ztratit a nečekají vás žádná nemilá překvapení.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář