zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Jak obchodovat breakouty

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Ve světě tradingu existuje mnoho strategií. Obchodování vyžaduje disciplínu a tvrdou práci a na druhou stanu vás může bohatě odměnit. V tomto článku si ukážeme několik tipů, které by vám mohly pomoci při obchodování breakoutů.

V první řadě si řekneme, co breakout je. Breakout nastane, když se cena dostane z pásma mezi supportem a resistencí. Teoreticky, když cena překoná support nebo resistenci, tak by měla pokračovat ve stanoveném směru, než se dostane do nové obchodní range. Když tedy cena prolomí resistenci, tak bychom měli udělat obchod na dlouhou stranu a když prolomí support, tak bychom měli prodávat.

Na breakoutech je dobré to, že se vyskytují za jakýchkoliv tržních podmínek. To je důvodem proč někteří tradeři obchodují jenom breakouty. Když jim porozumíte, tak na nich můžete vydělávat slušné peníze.

Breakoutů je několik druhů a vyskytují se ve formě různých technických patternů, jako jsou trojúhelníky, vlajky (flags), head and shoulders, double top, double bottom, atd.

breakoutCVG1

V grafu je zobrazena cena akcie CVG. Jak můžete vidět, cena se dostala nad fialovou čáru značící resistanci. Před vstupem do obchodu je třeba počkat na potvrzení breakoutu. Pokud akcie půjde nahoru i další den, tak budeme chtít vstoupit do dlouhé pozice. Důvodem proč čekáme na potvrzení je, že se může jednat o tzv. „fake out“, tedy falešný breakout. Fake out nastane v případě, že se cena dostane nad resistenci, ale nedokáže se nad ní udržet a prodejní tlaky ji dostanou zpět pod resistenci.

Breakouts2

V tomto grafu akcií ACE vidíme dobrý příklad falešného breakoutu. Cena měla problém překonat resistenci, což se jí nakonec povedlo, ale jen aby byla stlačena zpět pod čáru resistence. Proto je důležité počkat na potvrzení breakoutu, než obchod uděláme.

Je důležité poznamenat, že velkou roli hraje chování daného trhu. Pokud jde cena nahoru, tak obchodování průrazů nahoru je ideální strategií. Když je trh v downtrendu, tak lze obchodovat průrazy směrem dolů. Vydělávat lze na obou směrech za předpokladu, že nepůjdete proti dlouhodobějšímu trendu.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář