zavřít menu
Registrovat

Jak fungují bonusy u brokerů binárních opcí

Pondělí 26. 9. 2016|Autor: Dominik Sedláček

Bonusy u binárních brokerů jsou oblíbeným a rozšířeným způsobem, jak nalákat nové obchodníky. Ti totiž touto cestou mohou získat stovky nebo dokonce tisíce dolarů k obchodování. K těmto bonusům se ale váží podmínky, které musí tradeři splnit, jinak jim například nebude povolen výběr. Dnes si povíme vše o těchto bonusech a jejich podmínkách.

Po uvolnění trhu v roce 2008, kdy se o binární opce zajímá ve velkém laická veřejnost, začínají brokeři binárních opcí nabízet svým obchodníkům různé typy bonusů. V podstatě se nejedná o žádnou novinkou nebo něco dokonce nevídaného. Bonusy za vklady, registrace, věrnost nebo doporučení se nabízí prakticky všude. Tato praxe je dokonce natolik rozšířená, že dnes velmi těžko najdete brokera, které by naopak bonus nenabízel.

Jak fungují bonusy u binárních opcí

Pokud s binárními opcemi právě začínáte, vězte, že informace ohledně bonusů, které jednotliví brokeři nabízí, jsou velmi podstatnou části rozhodovacího procesu, jakého brokera si vybrat. Můžete samozřejmě patřit mezi ty obchodníky, kteří bonusy nesbírají. I to může být dobrá strategie!

Pokud mezi ovšem nepatříte. Bonusy jsou v podstatě většinou peníze, které broker připíše k vašemu obchodnímu účtu. Nejedná se přitom o virtuální měnu, kterou získáte u demo účtu, ale o reálné prostředky, díky kterým můžete uzavírat skutečné obchody. Bonusové peníze nicméně nemůžeme jen tak vybrat. Jak již bylo řečeno v úvodu, váží se k nim určité podmínky.

Nejčastěji se můžete setkat s tím, že po vás bude broker požadovat před výběrem proobchodování určitého množství peněz. Pokud se budete snažit vybrat peníze, před splněním tohoto limitu, broker vám s největší pravděpodobností před výběrem strhne z účtu bonusové peníze i výhry z nich.

Požadavky na proobchodování

Jak tedy vidíte, pokud budete čerpat bonusy, jejich obchodní podmínky jsou velmi důležité a důrazně doporučujeme si je vždy prostudovat, než začnete obchodovat. Zaměřte se především na zmiňované požadavky na proobchodování. Ty mohou být podle výpočtu dvojího typu. Oba jsou velmi podobné, ale je velmi důležité je od sebe odlišovat, jak si hned ukážeme.

V základu bude výpočet vždy stejný. Požadavky na proobchodování se vyjadřují s násobcích, takže budeme násobit. Nejdůležitější je přitom rozlišit jestli budeme násobit pouze vklad nebo bonus anebo budeme násobit součet vkladu a bonus.

Pojďme se podívat na reálný bonus od Top Option. Ti nabízí od vkladu 500 $ a výše 100% bonus k prvnímu vkladu. Znamená to tedy, že pokud vložíte na váš účet 500 $ dostane dalších 500 $ od brokera. Tyto peníze můžete reálně použít k obchodování.

Podmínkou k vybrání tohoto bonusu jsou pak požadavky na proobchodování 40x (výše bonusu + deposit). Reálně tedy musíte uzavřít obchody v hodnotě (500 + 500)x40 = 40 000 $.

Další bonusové podmínky

Tyto požadavky na protočení musíte navíc splnit do určitého časového rámce. Zpravidla se udává ve dnech. Timeframe pro splnění podmínek u Top Option je například 60 dní. V opačném případě bonus propadá. Pro získání bonusu je také nutné splnit požadavek minimálního vkladu. Tady pozor! Minimální požadavek na obchodování je velmi často jiný, než minimální požadavek pro získání bonusu.

V neposlední řadě je při čerpání bonusu vhodné se vyhnout chování, které by vypovídalo o zneužití bonusů. Zde je reprezentativní výčet akcí, které povedou ke smazání bonusu:

 • Otevření více účtů se záměrem získat několik bonusů
 • Vzory obchodní činnosti, které naznačují podvod nebo manipulaci
 • Cash-back arbitráž
 • Pokus sbírat výhody z rizikových investic
 • Spolčení s jinými osobami za účelem získání bonusu
 • Vědomé i nevědomé získání nespravedlivé výhody
 • apod.

A kde tyto podmínky najdete? Tímto se liší broker od brokera. Někdy mají brokeři pro obchodní vlastní podmínky a někdy musíte doslova propátrat všeobecné podmínky daného brokera. Ty jsou nicméně často v anglickém originále. A to i u brokerů, kteří mají webové stránky v češtině. Pokud si tedy nedokážete podmínky sami přeložit, je lepší kontaktovat klientskou podporu.

Napsat samozřejmě můžete i nám a my vám rádi všechny vaše dotazy zodpovíme.

Typy bonusů

V předchozích odstavcích jsme si představili pouze jeden z typů bonusů, které můžete u brokerů získat. Existují i další. Bonusy se nicméně liší pouze způsobem, jakým je můžete získat. Požadavky na proobchodování a ostatní podmínky jsou nicméně totožné.

 1. No depozit bonus

Bonus bez vkladu nebo také bonus pouze za registraci. Není tak obvyklý jako například uvítací bonus, ale někteří brokeři jej nabízí. No depozit bonus je určen novým obchodníkům a spočívá v tom, že je na jejich účet připsána určitá částka ihned po vytvoření obchodního účtu. Tyto bonusy bývají zpravidla velmi malé. Často se pohybují v řádek jednotek nebo maximálně desítek dolarů.

 1. Uvítací bonus

O tomto bonusu jsme se již v tomto článku několikrát zmínili. Jedná se o nejčastější bonus, který nabízí každý broker. Je určen pro nové obchodníky a nárok na něj vzniká při prvním vkladu. Jeho výše se vypočítává od vkladu. Většina brokerů nabízí 100% bonus, tady takový, který zdvojnásobí vklad. Lze se nicméně setkat i s 50% bonusem.

 1. Bonus za vklad

Bonus za vklad je velmi podobný Uvítacímu bonusu. V tomto případě se ovšem nejedná o první vklad, ale jakýkoliv. V podstatě je ovšem stejný. Jakmile obchodník vloží peníze na svůj účet, broker mu tam připíše určitý podíl. Tento bonus není moc častý a často se vztahuje na pouze na V.I.P. účty nebo je součástí promo akcí pro věrné obchodníky.

 1. Doporuč přítele

Jak jste ji mohli odvodit z názvu, díky tomuto bonusu získáte určitou částku peněz, pokud se pomocí linku, který vám broker vygeneruje, registruje další obchodník. Často ovšem nestačí pouze registrace, ale je nutné, aby přítel vložil vklad a případně uskutečnil určitý objem obchodů.

 1. Risk-free bonus

Risk-free bonus je velmi vzácná promo akce, díky níž mohou tradeři obchodovat doslova bez rizika. V případě nepovedeného obchodu se totiž propadlá investice nestrhne u účtu obchodníka, ale místo toho ji uhradí broker.

Opět se zde nicméně setkáte se sázecími požadavky. Ty vstoupí do hry v případě, že se obchod povede. Zisk z tohoto risk-free obchodu je pak nutné xkrát proobchodovat, než bude možné jej vybrat.

 1. Cash Back bonus

Cash Back jako takový je docela populární promo nejen u obchodování s binárními opcemi. Často se s ním můžete setkat také například u kreditních karet, kde získáváte zpět určité procento z nákupu. Obdobně to funguje i u brokerů. Ti pak budou vyplácet určitý podíl z neúspěšných obchodů zpět. Opět platí, že pro vybrání těchto prostředků je nutné splnit požadavky na proobchodování.

Jak nezískat bonus jako nový obchodník

Jak vidíte, bonusy tvoří velkou část marketingových kampaní a brokeři si skrze ně celkem slušně konkurují. Jak jsme již nicméně popsali v části o podmínkách pro bonusy, ne vždy může být výhodné si nechat bonusové peníze vyplatit. Zvláště pokud plně neporozumíte podmínkám, za jakých si můžete nechat tyto bonusy vyplatit.

Naštěstí ale záleží pouze a jen na vás, jako na obchodnících, jestli si necháte bonus připsat na účet nebo ne. Tedy alespoň u brokerů registrovaných u ČNB nebo CySEC. Podle regulací Evropské Unie totiž broker potřebuje váš písemný souhlas k tomu, aby připsal bonus. To znamená, že někdy v průběhu zasílání vkladu budete požádání k souhlasu s bonusem, nebo o něj budeme muset aktivně zažádat.

Kdy je výhodnější nebrat bonus:

 • Pokud obchoduje u neregulovaného brokera
 • Jestliže plně nerozumíte všeobecným podmínkám bonusu
 • V případě, že broker ani podmínky k bonusu nemá dohledatelné
 • Když chcete u brokera obchodovat jen krátce a brzy vybrat
 • Podmínky na proobchodování jsou příliš vysoké (např. 60x bonus+depozit)

Komentáře (0)

Napsat komentář