zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Fundamentální analýza – obchodování podle ekonomického kalendáře

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Fundamentální analýza spočívá ve využívání ekonomických zpráv a reportů k předpovídání chování trhu. Tato forma průzkumu může být pro některé nováčky jednodušší, protože nechává nějaký prostor pro chyby a vyplatí vědět, co pohání cenu aktiva jedním či druhým směrem.

Ekonomický kalendář

Nástroje potřebné k fundamentální analýze jsou ekonomický kalendář a jeden nebo více spolehlivých zdrojů zpráv.  Detailní ekonomický kalendář vám řekne nejen, kdy se budou odehrávat důležité události, ale i co očekávají analytici. Například, když Starbucks budou příští týden vydávat hospodářské výsledky, tak se v kalendáři dozvíte datum, čas a odhadovaná čísla tržních analytiků.

Jak jej využít

Strategie je docela jednoduchá. Poznamenáte si čas vydání zprávy, podíváte se na očekávaná čísla a pak sledujete, jestli jsou vydaná data horší či lepší než odhady analytiků. Když jsou data vzdálena tomu, co experti očekávali, buďte připraveni vstoupit do trhu. Pokud jsou data dobrá, tak se dívejte po Call opcích, když budou špatná, tak vyhledávejte Put opce.

V nejlepším případě se budou vydaná data drasticky lišit od očekávání trhu a nastartují trend. Cenové trendy jsou pro obchodníky zlatými doly, protože umožňují udělat velké množství obchodů v krátkém čase. Jedním z nejjednodušších způsobů jak zaznamenat perspektivní cenový trend je, že se v předstihu podíváte do ekonomického kalendáře.

Tato strategie postrádá využívání technických grafů. Noví obchodníci si vystačí se základními grafy od brokera. Tyto grafy zobrazují vývoj ceny v podobě čáry. Obchodníci, kteří jsou již obeznámeni s dalšími typy grafů, je mohou požívat spolu s touto strategií, aby měli detailnější pohled na pohyb ceny aktiva.

Vliv reportů na volatilitu

Ještě poznámka. Očekávejte, že před vydáním reportu se cena aktiva příliš hýbat nebude. Důvodem je to, že investoři nedělají mnoho obchodů a čekají, jaká data budou zveřejněna. Pokud váš broker nabízí obchodování Boundary opcí, tak to je ideální doba k jejich využití. Nicméně je třeba dbát na to, aby expirační doba byla před vydáním daného reportu.

Některé z nejlepších strategií pro binární opce jsou takové, které nejsou příliš komplikované. Tato strategie je toho příkladem a je vhodná i pro začátečníky. S nárůstem zkušeností si budete moct přidat další indikátory, které vám pomohou dělat přesnější odhady a vydělávat více peněz.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář