zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Fundamentální analýza binárních opcí – úvod

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Fundamentální analýza je definována jako metoda oceňování aktiv a měření jejich vnitřní hodnoty studiem jejich finančních, ekonomických a dalších kvalitativních a kvantitativních kritérií.

Fundamentální analýza začíná určením faktorů, které mají nejsilnější efekt na dané aktivum. Tyto faktory jsou u každého aktiva jiné. Například některé společnosti budou mít lepší výsledky v době, kdy je vysoká úroková míra a jiným to může uškodit.

Používáním fundamentální analýzy se obchodníci snaží změřit faktory, které ovlivňují cenu aktiva. To může zahrnovat informace přímo o firmě, její konkurenci, o celém odvětví a celkovou ekonomickou situaci. Jakmile obchodník ví, na co se zaměřit, může provádět hloubkovou analýzu. Také mu to umožní analyzovat potencální obchody z různých perspektiv a nakonec přijít s rozhodnutím jestli koupit nebo prodat.

Druhá forma je technická analýza. Obchodníci studují vývoj ceny a objemy obchodů, aby došli k obchodnímu rozhodnutí.

Fundamentální analýza je mnoha obchodníky používána k dělání krátkodobých i dlouhodobých rozhodnutí. Od technické analýzy se liší tím, že studuje tržní okolnosti a ne cenové vzorce na grafech. Tato forma analýzy může být pro dlouhodobější obchodování považována za spolehlivější v tom smyslu, že základní faktory diktují poptávku a nabídku po akciích, měnách nebo komoditách. Jednoduše reflektuje tržní stav. Pro obchodníky, kteří dokáží správně interpretovat fundamentální informace, může být tento způsob velmi profitabilní.

Využití technické i fundamentální analýzy k dělání obchodů

Navzdory jejich rozdílnosti jsou fundamentální i technická analýza používány společně k lepší identifikaci obchodů. Když víte, že bude během dne vydána důležitá zpráva, tak se můžete například vyhnout ztrátovým obchodům kvůli výkyvům cen. Základní znalost časů kdy vyjdou důležité zprávy a implikace fundamentálních informací může obchodníkům pomoci dělat obchody ve správném směru. Pro obchodníky binárních opcí je to zvláště důležité, protože jen malý pohyb ve správném směru může rozhodnout, jestli bude obchod ziskový či nikoliv.

Obchodníci zpravidla používají kombinaci technické a fundamentální analýzy. Zprávy a reporty budou zvláště důležité pro ty, kteří plánují tyto informace ihned začlenit do svých obchodních rozhodnutí. Důsledná fundamentální analýza může podpořit obchodníkovo sebevědomí při dělání obchodů, protože bude vědět, jaké faktory mají na pohyb cen vliv.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář