zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Expirační doby binárních opcí

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Na rozdíl od klasických opcí, kde investoři musí mít velkou sumu peněz a ochotného brokera, aby mohli nakupovat opce, jsou binární opce lehce dostupné pro každého. Nejen, že umožňují rychlé obchody s akciemi a měnami, ale zavádějí nový prvek – expiraci. Je to čas, za který dojde k vypořádání obchodu. To znamená, že obchodníci musí přemýšlet, jakou dobu expirace si pro svůj obchod vyberou. Na rozdíl od klasického obchodování nezáleží na velikosti pohybu akcie, měny nebo komodity, ale stačí, aby se cena pohnula jen o kousek, aby byl obchod profitabilní. Doba expirace binárních opcí je kritickým aspektem, který si obchodníci musí pečlivě vybírat, aby jejich obchody byly profitabilní.

Jak si vybírat dobu expirace

U většiny brokerů si můžete vybrat z mnoha délek expiračních dob. Je důležité poznamenat, že každý broker nenabízí všechny délky expirace. Typicky si je můžeme rozdělit do tří skupin. Máme binární opce s krátkodobou, střednědobou a dlouhodobou expirační dobou.

Krátkodobá expirace

Mezi krátkodobé lze zařadit časy od 60 sekund po 60 minut. K jejich obchodování se příliš nedoporučuje používat fundamentální analýzu. Mnohem lépe si povedete s používáním technické analýzy na grafech.

Střednědobá expirace

Binární opce se střednědobou expirací jsou v řádu hodin. Při obchodování opcí s touto délkou expirace je třeba zvážit jak technickou analýzu, tak externí události jako jsou ekonomické zprávy, protože obě ovlivňují cenu podkladového aktiva.

Dlouhodobá expirace

Do této kategorie můžeme zařadit binární opce s expirační dobou jeden den a více. Obchodníci s těmito opcemi se nebudou muset tolik spoléhat na technickou analýzu, ale spíše na ekonomické události, které ovlivňují cenu podkladového aktiva (fundamentální analýza). Dlouhodobější opce nemusí nabízet velké zhodnocení, ale většinou jsou méně rizikové.

Před vstupem do obchodu je potřeba vědět, proč chcete obchodovat opce s určitou expirací a jaký typ analýzy je vhodný pro určení pohybu podkladového aktiva.

Předčasné ukončení obchodu

Mnoho brokerů s binárními opcemi nyní nabízí možnost uzavřít obchod dříve, než dojde k expiraci. To může být někdy užitečné. Zvláště u opcí, které vypadají velmi zranitelně a hrozí, že mohou skončit ve ztrátě. Cena za předčasné ukončení závisí na tom, kde se cena pohybuje v souvislosti se strike cenou a kolik času do expirace zbývá.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář