zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Důležitost obchodního deníku

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Určitě jste slyšeli, že dělat chyby je ok, pokud se z nich poučíte. To je přesně důvod proč si vést obchodní deník. V obchodním deníku se zaznamenávají obchody, ceny vstupů a výstupů, zisk atd. Nicméně jedna z nejdůležitějších a často opomíjených částí obchodního deníku je kolonka poznámky, kde se zapisuje pár vět o samotném obchodu.

Proč si nemůžeme dělat poznámky jen v duchu místo obchodního deníku?“ S leností se těžko vydělávají peníze a navíc je dobré mít před sebou vizuální záznamy, které vám mohou například napovědět, jestli je potřeba pozměnit svoji obchodní strategii. Dělání takových kontrol, jednou za pár měsíců, je dobrým způsobem jak se ujistit, že vaše strategie funguje. Navíc kolonka poznámky vám může pomoci se poučit z předchozích chyb, které jste při obchodování udělali a vyvarovat se jim v budoucnu.

Pro obchodníky, kteří to myslí vážně doporučujeme vyvinout ještě trochu více úsilí. Než začnete obchodovat, tak je dobré si udělat analýzu trhů, které obchodujete a utvořit si názor, kam by mohly směřovat. K tomu je dobré používat grafy s větším timeframem.

V deníku je dobré mít část pravidla. Když je při obchodování budete mít před sebou, usnadní vám to dělání rozhodnutí, jestli do obchodu vstoupit, či nikoliv. Tato pravidla by měla obsahovat i risk management. Při hodnocení vstupu do obchodu vám bude připomínat, kolik můžete na jeden obchod riskovat. Ujišťujte se, že svá nastavená pravidla dodržujete. Pokud jste je porušili, tak si napište k obchodu do poznámky, co vás k tomu vedlo.

Vedení obchodního deníku vyžaduje trochu času, ale je to důležitý nástroj pro každého obchodníka. Pokud chcete být úspěšnými obchodníky, tak jeho vedení je absolutní nutnost. Když obchodujete, tak se může stát, že vaše emoce někdy převládnou nad rozumem a váš deník s pravidly vám pomůže připomenout, jaké jsou vaše cíle. Obchodování je o získávání výhod před ostatními a obchodní deník vám s tím pomůže.

Ukázka z deníku:

  1. Datum a čas obchodu
  2. Obchodované aktivum
  3. Výsledek, ITM, OTM, ATM
  4. Důvody vstupu, poznámky k obchodu
  5. Money Management Info
  6. Screenshot obchodu – dělat alespoň ze začátku
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář