zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Co má vliv na pohyby měnového páru GPB USD

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Velká Británie je za Německem druhou největší ekonomikou Evropy. Libra je známá neočekávanými cenovými výkyvy a chaotickou price action. Navzdory tomu, že se tento měnový pár se podílí na 14% denního volume všech měn, neposkytuje takovou likviditu jako EUR/USD. Nicméně obchodování krátkodobých výkyvů může být pro některé zkušenější tradery zajímavé.

Dobrou zprávou je, že na Velkou Británii tolik nedopadá dluhová krize, která poškozuje většinu zemí EU, díky tomu že odmítá euro. Špatnou zprávou je, že se britská ekonomika zpomaluje.

Chování libry na trhu

Pojďme si říct několik věcí o britské libře. První věc jsme už zmínili, a to je její volatilita. Nepřipraveným traderům mohou krátkodobé výkyvy dělat problémy. Zadruhé je libra extrémně citlivá na změny úrokových sazeb. Pokud obchodujete měnové páry s librou, tak si pečlivě zapište data, kdy Bank of England ohlašuje jejich změny. Měnový pár GPBUSD je také velmi citlivý na data ohledně americké ekonomiky. To znamená reporty o HDP, nezaměstnanosti, mzdách, maloobchodních tržbách, spotřebitelském sentimentu, atd. Někteří tradeři tvrdí, že americké ekonomické data ovlivňují tento pár více než pár EURUSD, ale je to hlavně díky tomu, že GPBUSD má menší likviditu.

Pokud jste technickým obchodníkem, tak následující varování je důležité znát. Faktem je, že technická analýza na libře je velmi nespolehlivá. Zejména z toho důvodu, že vykazuje mnoho falešných breakoutů. To velmi ztěžuje rozhodování o tom, kterým směrem se vydá. Pokud jste měnový pár GPBUSD dostatečně nestudovali, tak obchodování jen na základě technické analýzy může být velmi obtížné. Když budete mít technické ukazatele podpořené i nějakými fundamenty, tak máte vyhráno.

Měnový pár GPBUSD lze doporučit spíše fundamentálním obchodníkům. Pokud chcete obchodovat pomocí technické analýzy, tak bude vhodnější vybrat pár EURUSD, který má price action čitelnější. Pokud jste nováčky v obchodování měn, tak doporučujeme po nějakou dobu paper trading, než se pustíte do ostrého obchodování. U tohoto páru vám může ušetřit mnoho peněz i nervů.

Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář