zavřít menu
Registrovat

Blíží se konec minutových binárních obcí?

Úterý 14. 2. 2017|Autor: admin

Kyperský regulační úřad, pod kterým je registrovaná většina brokerů, 13. 1. 2017 vydal prohlášení, ve kterém navrhuje řadu změn v obchodování binárních opcí. Výsledkem regulace by pak mohlo být, mimo jiné, ukončení opcí s dobou expirace pod pět minut. Dost možná tak skončí populární minutové opce.


Podle vyjádření předsedkyně Kolagerové jde regulačnímu úřadu především o sjednocení podmínek na trhu binárních opcí a zvýšení bezpečnosti pro obchodníky. O návrhu se bude diskutovat s brokery do 3. března, kdy by mohlo dojít k vydání regulativního opatření.

CySEC ve své tiskové zprávě vydal celkem 5 bodů, které budou otevřeny diskuzi. Nejedná se ovšem o konečný počet.

  1. Odstranění neprůhledných strike cen

Pro CySEC je hlavní, aby klient znal přesnou strike před samotnou realizací obchodu. Vypočtená strike cena při realizaci obchodu musí být stejná jako sdělená cena při zadání objednávky. Cena přitom musí být stejná pro všechny tradery. Plovoucí kurzy budou do budoucna nepřípustné.

  1. Zobrazování možného výsledku v reálném čase

V zájmu zvýšení transparentnosti cen bude zobrazována vyvíjející se cena spreadu již před uzavřením obchodu. Trader by tedy měl znát pravděpodobnost výsledku obchodu.

  1. Zrušení omezení na výstup z obchodu

Všechny investiční firmy vlastnící licenci od CySEC budou muset umožnit obchodníkovi uzavřít obchod ještě před expirací binární opce.

  1. Ukončení minutových opcí

Z důvodu odstranění krátkodobé volatility a ochrany před „binárními sázkami“, všechny binární opce musí mít dobu expirace minimálně 5 minut.

  1. Standardizace obchodování

CySEK v tomto posledním bodě požaduje, aby hodnota opce v okamžiku expirace nesla reálnou hodnotu, kterou má opce na skutečném trhu a aby nedocházelo k manipulaci ceny expirace pomocí algoritmů. Hodnoty opcí při uzavření obchodu musí být vypočteny podle metodologie CySEC. Nebude dále přípustné, aby jednotliví brokeři používali vlastní metody.

Největší změnou by mohlo být právě zmiňované ukončení minutových opcí, které jsou sice mezi začátečníky nejoblíbenější, ale zároveň také nejvíce připomínají hazard. Je totiž prakticky nemožné predikovat vývoje podkladových aktiv v tak krátkém období.

Co je ovšem již jisté, rok 2017 přinesl obrovskou změnu pro hráče online casin. Dnes již kasina potřebují speciální licenci a dosud ji mají jen zavedené české značky. České online casino představuje několik změn, na které si hráči musí zvyknout. Zda se něco takového stane i s binárními opcemi uvidíme časem.

Komentáře (0)

Napsat komentář