zavřít menu
Registrovat

Binární opce: Nejčastější začátečnické chyby

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

Během posledních pěti let získaly binární opce na popularitě. Objevily se i názory zpochybňující jejich věrohodnost. Díky některým komentářům, které nebyly příliš lichotivé se někteří obchodníci binárním opcím vyhýbali. Od té doby se obchodování binárních opcí posunulo kus kupředu a nyní je to jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro nové i zkušené obchodníky. Reputace, kterou zpočátku neprávem získaly, byla napravena s příchodem spolehlivých brokerů a nárůstem regulace. Obchodníci jsou nejšťastnější, když vydělávají, ale je důležité se podívat i na způsoby jakými lze o peníze přijít.

Pozor na začátečnické chyby

Vyhněte se strategiím martingale

Strategie martingale existuje již dlouhou dobu a je používána u všech forem gamblingu. Je založena na předpokladu, že v situaci 50/50 nemůže hráč prohrávat vícekrát po sobě v řadě. Proto po každé ztrátě bude pokaždé zdvojnásobovat svoji další sázku a nakonec pokryje všechny své ztráty a skončí s malým profitem.

Tato metoda má dva zádrhely. První se nazývá gamblerský klam, který předpokládá trh (nebo hra) má „paměť“ a nějakým způsobem „dluží“ obchodníkovi pozitivní výsledek po sérii ztrát. Po několika ztrátách se může stát, že obchodník skončí s nulou na účtu a trh může pořád pokračovat proti němu.

Navíc strategie martingale spoléhá na to, že výše vyhraných a prohraných částek je stejná. To byl také hlavní důvod, proč kasina zavedly v ruletě nulu, která převážila ručičku vah na jejich stranu. Stejné je to i u binárních opcí. Za riskovanou částku dostanete kolem 80%. Z toho by mělo být jasné, že používat martingale nemá moc smysl.

Impulsivní obchodování

Obchodování binárních opcí je velmi jednoduché a obchodní platformy jsou navrženy tak, aby se obchody daly dělat co nejrychleji. Tuto jednoduchost si nicméně někteří obchodníci vykládají tak, že dělají co nejvíce obchodů podle své intuice. Stejně jako s jakoukoliv formou spekulace naslepo jde o čistý gambl, který nemůže dlouhodobě přinášet zisk.

Tomu lze zabránit vytvořením solidního obchodního plánu, podle kterého se budou obchody řídit a dodržovat jej. Vzrušení z obchodování živých trhů a rychlé zisky (na minutových opcích) mohou být velmi lákavé. Když budete trpělivě čekat na signál k obchodu, tak budete mít backtestovanou výhodu, která je k dlouhodobé ziskovosti nezbytná, ale ještě se můžete něco naučit, když se obchod nepovede. Porozumění tomu, co funguje a co je považováno za nespolehlivou část při obchodování binárních opcí a následné eliminaci těchto vlivů je cesta k dlouhodobému úspěchu.

Paralýza analýzy

Software na zobrazování grafů je užitečná věc. Pomáhá obchodníkům analyzovat trhy a dělat profitabilní obchody. Mnoho obchodníků nicméně velké množství dostupných grafů a indikátorů láká k tomu, aby jich používali co nejvíce. Tento problém se nazývá paralýza analýzy a je „odměnou“ za snahou mít co nejdokonalejší systém. Spíše než jasné signály pak přináší zmatek, protichůdné signály a pohled na trh, který nakonec vyústí v nic méně než gambl.

Používání dvou nebo tří indikátorů s tím, že jste je backtestovali a máte v určitou jistotu, že budou dávat dobré, je velmi efektivní způsob obchodování. Mnoho úspěšných obchodníků preferuje dokonce obchodovat price action z čistého grafu bez množství barevných inikátorů. To však vyžaduje dobrou schopnost číst trh a stovky hodin strávených u grafů.

Komentáře (0)

Napsat komentář