zavřít menu
Registrovat
Průvodce pro začátečníky

Binární opce a akcie

Pondělí 18. 7. 2016|Autor: admin

Obchodování binárních opcí se ukázalo jako přední odvětví na spekulování cen akcií. Stejně jako u tradičních akcií si obchodníci vyberou společnost a dělají long a short obchody. Na rozdíl od akcií však nedochází k převodu vlastnických práv a obchodník binárních opcí nebude vlastnit žádný podíl ve společnosti. Zatímco to pro dlouhodobého investora může být nevýhodou, z krátkodobého hlediska to poskytuje výhodu v rychlém trhu derivátů, kde mohou být binární opce drženy jen několik hodin nebo sekund, než je pozice uzavřena.

Binární opce a krátkodobí obchodníci

Binární opce fungují na jednoduchém principu sázky na to, jestli opce expiruje nad nebo pod současnou cenou. Výhodou takto krátkých obchodů proti daytradingu akcií je, že dopředu víte, kolik budete riskovat a jaký bude váš zisk. Obchodníci s akciemi musí využívat páky k tomu, aby mohli vydělávat na malých cenových pohybech. Obchodníci binárních opcí typicky dostanou výplatu 75-85%, když opce expiruje, bez ohledu na to, jak dlouho ji drželi.

Na binárních opcích můžete vydělávat na volatilních i klidných trzích

Při krátkodobém obchodování akcií je volatilita trhu nejdůležitějším faktorem k dosahování zisků. Binární opce mají tu výhodu, že stačí, aby se cena pohnula jen o zlomek, aby dosáhli zisku. Navíc lze využívat one touch a range opcí, kde můžete sázet na to, jak moc se cena bude nebo nebude hýbat. To umožňuje obchodníkům dosahovat profitů jak ve volatilních, tak v klidných trzích.

Binární opce nevyžadují velký kapitál

Ačkoliv existuje množství obchodníků, kteří úspěšně obchodují akcie intradenně, tak potřeba velkého obchodního účtu dělá tuto činnost nedostupnou pro začátečníky. Většina obchodníků drží akcie dlouhodobě, než aby je obchodovala v rámci jednoho dne. Binární opce umožňují snadný vstup do těchto trhů za zlomek kapitálu s vysokou návratností investic. Mnoho obchodníků binárních opcí si je vybralo před akciemi právě proto, že mohou mít až 80% zisky za velmi krátkou dobu. U akcií by takového zisku dosáhli třeba i po několika letech, na rozdíl od několika minut.

Jaké jsou nejlepší akcie k obchodování?

Akcií je spousta na výběr. Některé jsou však k obchodování binárních opcí lepší než jiné a jsou také nabízeny většinou brokerů.

Apple Inc.  – Tato firma i po ztrátě Stevena Jobse pokračuje v navrhování a prodeji špičkových produktů. Symbol akcií Applu je AAPL.

Google Inc.  – Google s akciovou zkratkou GOOG je další dobrou volbou pro obchodování. Tato společnost je známá díky vyhledávači a vývoji mobilního systému Android.

Vodafone – Vodafone je považován za největší telekomunikační společnost na světě, operující ve více než 30 zemích. Symbol akcií je VOD.

Další společnosti ke zvážení jsou:

  • Citigroup
  • Microsoft
  • Nike
  • British Petroleum (BP)
  • Sberbank
  • Coca Cola
  • Lukoil

Pro ty obchodníky, kteří by raději investovali do akciových indexů, se nabízejí také profitabilní možnosti. Jedním z nejznámějších indexů je Dow Jones Industrial Average, známý také jako DJIA. Tento index reprezentuje vážený průměr ceny 30 velkých společností, které se obchodují na New York Stock Exchange a na NASDAQu. Obchodníci často vytvářejí strategie, které zahrnují jak jednotlivé akcie, tak akciové indexy.

Průvodce pro začátečníky:
Ukaž všechny kroky

Komentáře (0)

Napsat komentář