zavřít menu
Registrovat

Agresivní obchodování binárních opcí

Úterý 19. 7. 2016|Autor: admin

V tomto článku se budeme zabývat aspektem agresivního stylu obchodování. Jak agresivní jste? Nebo důležitější otázka – jak agresivní můžete při obchodování binárních opcí být?

Agresivní obchodování binárních opcí

V každém filmu z Wall Street je hlavní postavou namyšlený, sebevědomý obchodník, který vždy ví, co dělá a nebojí se dělat riskantní obchody, protože přinášejí vysoké zisky. V reálu jsou věci ale trochu odlišné. Být agresivním traderem, když nemáte kapitál a nervy ze železa, vás může zruinovat.

Finanční ztráty mohou být vysoké

Nejen že vás zruinuje finančně, ale také to může odnést vaše zdraví a psychika. Může to znít přehnaně, ale skutečně je? Vzpomeňte si na každou malou ztrátu, kterou jste zažili a vynásobte ji tisícem. Představte si, že na jediném špatném obchodu přijdete o celý kapitál. Jak se cítíte?

Agresivní obchodování nemusí být někdy na škodu, ale jen za určitých podmínek. Zaprvé musíte mít na agresivní obchodování povahu. Nesmí vás při obchodování ovládat emoce a musíte být schopni se vypořádat s eventuálními ztrátami. Budete potřebovat nervy ze železa, protože riziko je veliké. Ne každý je schopný se vypořádat s velkými ztrátami. Je potřeba si položit otázku jak byste reagovali, kdybyste přišli o celý svůj kapitál.

Zvládli byste to? Pokud ne, tak se raději držte bezpečnějších obchodních stylů. Tento typ rizikovějších obchodů je většinou vhodnější pro mladé tradery. Je mnohem snadnější začít znovu, riskovat a v podstatě dělat hazardní obchody, když nemáte rodinu, kterou musíte zabezpečit. Když máte další zdroj příjmu, tak je to velké plus. Pokud další příjmy nemáte, tak se musíte ujistit, že vaše portfolio je dostatečně diversifikované, aby uneslo ztráty.

To je jen začátek. Agresivní obchodování binárních opcí vyžaduje více managementu, tak se ujistěte, že na to máte čas a že jste připraveni dát obchodování vše. Musíte neustále sledovat trh a upravovat svoji strategii, abyste zůstali ve hře. Je to nepochybně mnohem více vzrušující než bezpečnější obchodní styly. Budete se muset neustále soustředit a absorbovat všechny informace k dělání správných rozhodnutí. A není to pro každého.

Varování bylo už asi dost. Pokud nezvládnete tlak, tak neobchodujte agresivně. Nyní se podívejme na dobrou stranu agresivního obchodování. Pokud dokážete dělat vše správně a trh je na vaší straně, tak za tvrdou práci budete dobře odměněni.

Výhody agresivního obchodování

U obchodů typu „vysoký risk-vysoká odměna“ za správných podmínek a troše štěstí vyděláte hromadu peněz. Pravdou je, že nikdo nedokáže s jistotou předpovědět, co se stane. Problém je, že když se vám pár obchodů nepovede, tak skončíte se velkou ztrátou bez možnosti ji napravit. Některé obchody jsou stejně adrenalinové jako bungee jumping. Pokud hledáte vzrušení, tak je tento typ obchodování pro vás. Nicméně je důležité podotknout – nikdy nezacházejte se svými penězi nezodpovědně. Nemůžete si dovolit přijít o všechno.

Rozdíl mezi špatným a dobrým obchodníkem je ten, že dobrý obchodník má nějaký záchranný polštář, zatímco špatný obchodník riskuje vše a spoléhá jen na štěstí a nic jiného. Když štěstí dojde, tak jednoduše přestane být obchodníkem, protože už nemá s čím obchodovat. Je to krutá pravda, ale je potřeba ji akceptovat, pokud tak nechcete dopadnout. Vždy mějte záchranný plán!

Komentáře (0)

Napsat komentář